USB Certification Denetim Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri Anonim Şirketi

Kurum Adı
USB Certification Denetim Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri Anonim Şirketi
Yetkili Adı Soyadı

Nesrin SERİN ONKARDEŞLER

Telefon

0-(232)-446-4416

Faks

0-(232)-446-4912

Adres

İsmet Kaptan Mahallesi Hürriyet Bulvarı No:4/1
Kavala Plaza K:2 D:23 35210 Çankaya – Konak – İzmir

usb
Faaliyetlerimiz

USB; uluslararası temsilcilikleri, geniş bilgi ve tecrübeye sahip profesyonel denetçi ve eğitmen kadrosu ile hizmet veren belgelendirme firmasıdır ve Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği, Gıda Yönetim Sistemleri konusunda on seneyi aşkın tecrübeye sahip profesyoneller tarafından kurulmuştur.

USB, ulusal ve uluslararası pazarlarda bir zorunluluk haline gelen standartlara uygunluğun denetlenmesini ve belgelendirmesini, merkezleri Avrupa ve Amerika’da olan uluslararası belgelendirme kuruluşlarının temsilcilikleri ile sunmaktadır.

Hedefimiz; size ve yaptığınız işe olumlu katkılar sağlayacak çözümleri sunarak sürekli gelişiminize destek olmaktır.

USB’ nin en önemli ve farklı yanı müşteriler ve ilgili kuruluşlar adına etik, tarafsız ve katma değer yaratan üçüncü taraf denetim hizmetleri sunmasıdır. Belgelendirme sürecinde yer alan her kişi müracaat eden kuruluş ile bağlantısının (ticari, mali, danışmanlık vb.) olmadığına dair etik beyanı ve bununla birlikte gizlilik anlaşmasını imzalamak ile yükümlüdür.

USB, 21 Mayıs 1998 tarihinde ticari faaliyetlerine başlamış olup; “USB Ulusal Sistem Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti.” unvanı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. “USB” markası, 17 Eylül 2003 tarihi itibari ile USB Ulusal Sistem Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti.’nin Türk Patent Enstitüsü’nce tescilli (Marka No: 2003 24680) ticari markasıdır.

USB, American System Registrar LLC. (ASR) ile yaptığı sözleşme kapsamında ASR adına Türkiye’de ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, TS/ISO 16949 denetim hizmetlerini ASR onaylı denetçileri ile sunmaktadır. ASR, ANSI – ASQ National Accreditation Board (ANAB)’dan ISO 17021 akreditasyonlarına sahip bir kuruluş olup ANAB ‘ın bağlı olduğu IAF (International Accreditation Forum) kuralları, ANAB kuralları, ilgili ISO standartlarına uygun hizmet veren bir kuruluştur.

USB, NSF-CMi Certification Ltd. ile yaptığı sözleşme kapsamında NSF-CMi adına Türkiye’de GLOBALGAP(EUREPGAP), TNC, IFS ve BRC denetim hizmetlerini NSF-CMi onaylı denetçileri ile sunmaktadır. NSF-CMi, İngiltere Ulusal Akreditasyon Kurumu UKAS’ dan ISO 17021 akreditasyonlarına sahiptir.

USB, QMS Ltd. (QMSCERT) adına Türkiye’de ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, HACCP, EMAS ve OHSAS 18001 denetim hizmetlerini QMSCERT onaylı denetçileri ile sunmaktadır. QMSCERT, Yunanistan Akreditasyon Kurumu ESYD’ den ISO 17021 akreditasyonlarına sahip olup ESYD ‘nin bağlı olduğu EA (Eurepean Accreditation) kuralları, ESYD kuralları, ilgili ISO standartlarına uygun hizmet veren bir kuruluştur.

USB, UDEM adına ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, OHSAS 18001 denetim hizmetlerini UDEM onaylı denetçileri ile sunmaktadır. UDEM, Türkiye Akreditasyon Kurumu TURKAK’ dan ISO 17021 akreditasyonlarına sahip bir kuruluştur.

USB, T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından 08.09.2004 tarih ve 25577 sayılı İyi Tarım Uygulamalarına İlişkin Yönetmelik kapsamında İyi Tarım Uygulamaları – Bitkisel Üretim (yaş meyve ve sebze) alanında onaylı bir kuruluştur.

USB; temsilcisi olduğu kuruluşların bağlı olduğu akreditasyon kurumlarının tetkik sisteminde olup periyodik olarak tetkik edilmektedir ve sürekli eğitime tabi tutulmaktadır.

USB, komiteler, dış kuruluşlar ve kendi adına hareket eden şahıslar da dahil, kendi kuruluşunun her seviyesinde, belgelendirme faaliyetleri sırasında elde edilen bilgilerin gizliliğini korumak için, geçerli olan kanunlarla uyumlu uygun düzenlemelere sahiptir. USB, tüm denetimlerini Mesleki Sorumluluk Sigortası kapsamında gerçekleştirmektedir.

Uluslararası geçerliliği olan Personel Belgelendirme hizmetlerimiz ve USB Akademi bünyesinde sizler için oluşturduğumuz eğitim serilerimizle sürekli gelişiminize katkıda bulunuyoruz.

Sunduğumuz hizmetlerde “Kalite” en önemli ilkemizdir.