Standard BM TRADA Belgelendirme A.Ş.

Kurum Adı
Standard BM TRADA Belgelendirme A.Ş.
Yetkili Adı Soyadı

Neşe GÜNEŞ

Telefon

0-(216)-574-8801

Faks

0-(216)-574-7882

Adres

Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Ofisim İstanbul İş Merkezi 20/B Kat-7 Daire-42 34846 Maltepe İstanbul

bmtrada
Faaliyetlerimiz

Geçmişi 1934 yılına kadar uzanan İngiltere merkezli BM TRADA, aynı anda 9 UKAS akreditasyonuna sahip bir belgelendirme kuruluşudur.

Farklılık yaratan hizmetler sunan ve belgelendirme çeşitliliği ile lider kuruluşlardan olan BM TRADA, 1974'den itibaren ürün belgelendirme ile başlayarak, 1987'de sistem belgelendirme, 1994'de çevre yönetim sistemi belgelendirme, 2000'den itibaren ise personel belgelendirme hizmetlerini kapsamına almıştır. İngilterenin en büyük belgelendirme kuruluşularından biri olan BM TRADA, tüm EA kodlarında (tüm sektörlerde) hizmet kapsamına sahiptir. 60 ülkede, 20.000 den fazla belgelendirilmiş kuruluş portföyüne sahip ve müşterilerine geniş hizmet kapsamı sunmaktadır.

Farklılık yaratan hizmetler sunan ve belgelendirme çeşitliliği ile lider kuruluşlardan olan BM TRADA, 1974’den itibaren ürün belgelendirme ile başlayarak, 1987’de sistem belgelendirme, 1994’de çevre yönetim sistemi belgelendirme, 2000’den itibaren ise personel belgelendirme hizmetlerini kapsamına almıştır. İngilterenin en büyük belgelendirme kuruluşularından biri olan BM TRADA, tüm EA kodlarında (tüm sektörlerde) hizmet kapsamına sahiptir. 60 ülkede, 20.000 den fazla belgelendirilmiş kuruluş portföyüne sahip ve müşterilerine geniş hizmet kapsamı sunmaktadır.

Türk Akreditasyon Kurumu olan TÜRKAK tarafından ISO 17021 Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi ve EN 45011 Q-Mark Ürün Belgelendirmesi ve montajı konularında akredite edilmiştir.

Standart BM Trada Belgelendirme Anonim Şirketi, BM TRADA Group’un Türkiye’deki Türk-İngiliz ortak teşebbüsüdür.

Türk Akreditasyon Kurumu olan TÜRKAK tarafından ISO 17021 Kalite Yönetim Sistemi, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi ve EN 45011 Q-Mark Ürün Belgelendirmesi ve montajı konularında akredite edilmiştir.

BM TRADA, faaliyet alanı içindeki tüm kapsamlarda Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde hizmet vermektedir.

ISO 27001 SERTİFİKALARI BM TRADA’DA ÇİFT AKREDİTASYONLU.

BM TRADA ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelendirme faaliyetlerini UKAS ve TURKAK akreditasyonları altında yürütmektedir.

80 Yıllık tecrübesi ve uzman kadrosuyla, müşterilerine kesintisiz ve güvenilir hizmet sunan BM TRADA, dünyada bu konuda akredite olan ilk kuruluşlardan biridir. Çift akreditasyonu sayesinde BM TRADA ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikaları daha geniş pazarlarda geçerli olmasının avantajının yanı sıra marka değeriyle sertifikalı şirketlerin imajına katkı sağlamaktadır.

BM TRADA ISO 50001 SERTİFİKASYONU İÇİN UKAS TARAFINDAN AKREDİTE EDİLDİ.

UKAS tarafından ISO 50001 akreditasyonu için pilot uygulama kuruluşu seçilen BM TRADA akredite edildi. Tüm dünyada artan enerji fiyatları, şirketlerin enerji yönetimini çok önemli ve hayatı kılmaktadır. Uyguladıkları enerji yönetim sisteminin uluslararası standartlarına uygun olması şirketler için doğru yolda olduklarının bir güvencesidir. BM TRADA verdiği tüm uygunluk değerlendirme hizmetlerinde olduğu gibi güvenirliliğini ve tarafsızlığını kanıtlamak için ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasyonunu UKAS akreditasyonu ile taçlandırdı. UKAS tarafından ilk akredite edilen sayılı kuruluşlar arasında olan BM TRADA, tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de bu hizmeti sunmaya başlamıştır.

CAM VE PENCERE LABORATUVARIMIZ AVRUPA BİRLİĞİ CPR EU 305/2011 YAPI MALZEMELERİ REGÜLASYONUNDA ATANDI (NB-2271)

Türkiye’nin ilk bağımsız cam laboratuvarı
01 Temmuz 2013 tarihinde CPD eski Yapı Malzemeleri Yönetmeliği iptal edilmiş ve yerine CPR EU 305/2011 Yapı Malzemeleri Regülasyonu yürürlüğe girmiştir. Laboratuvarımızın, müşterilerine sürekli ve kesintisiz hizmet anlayışıyla, yeni yönetmelik kapsamında gereklilikleri karşılamış olup atanması gerçekleşmiştir (NB-2271).

FSC™ – Ahşap, Matbaa, Mobilya, Kağıt, Etiket, Kereste Gibi Tüm Orman Kaynaklı Ürünlerin Belgelendirmesi

 

FSC™ Chain of Custody, orman kaynaklı ürünlerin belgeli, iyi yönetilmiş (well-managed) ve katledilmemiş ormanlarden elde edilen girdilerden ve bu ürünlerin tedarik zincirinin herhangi bir aşamasında belgeli olmayan orman ürünleri ile karışmayarak üretildiğini göstermeyi amaçlar.

Şu anda dünyada bir orman ürünün iyi yönetilmiş bir kaynaktan sağlandığını göstermenin en geçerli yolu, FSC™ Chain of Custody yönetim sistemini kurmak ve işletmek ve bu yönetim sistemini akredite ve bağımsız bir belgelendirme kuruluşu vasıtasıyla belgelendirmekten geçmektedir.

Bu sertifikasyon etiket, kağıt, ambalaj, matbaa ürünleri, kitap, dergi, gazete, kağıt temizlik ürünleri, mobilya, kereste, v.b ürünlerin üreticilerini ve toptan ticaretini yapanları kapsamaktadır.

Doğaya önem veren kişi ve kuruluşlar bu ürünleri satın alırken FSC™ sertifikasına sahip olanları tercih etmelidirler. (konunun devamı…)

Bu sertifikasyon etiket, kağıt, ambalaj, matbaa ürünleri, kitap, dergi, gazete, kağıt temizlik ürünleri, mobilya, kereste, v.b ürünlerin üreticilerini ve toptan ticaretini yapanları kapsamaktadır.

Kapıların Yangına Dayanıklılık Testleri

 

Yangına Dayanım Testleri
Yangına Tepki Testleri
EN 13501-2 Yapı Malz. ve Bina Elemanların Yangına Day. Sınıflandırılması
EN 1634-1 Kapıların Yangına Dayanım Testi
BS 476-22 Kapıların Yangına Dayanım Testi
EN 1365-1 Yük Taşıyıcı Elemanlar Yangına Dayanım Testi
BS 476-21 Yük Taşıyıcı Elemanlar Yangına Dayanım Testi
EN 1366-4 Doğrusal Bağlantı Contaları
EN 13501-1 Yapı Malz. ve Bina Elemanların Yangına Tepki Sınıflandırılması
EN 13823:2002 Yangına Tepki – Tek Yakma Unsuru ile saldırı
EN ISO 11925-2:2002 Tutuşabilirlik Testi – Tek Alev Kaynağıyla
Koni Kalorimetre Testleri

Kapı Yangına Dayanım Testleri

Bir kapının yangına dayanıklılığı, gerçekleştirilecek yangın dayanıklılık testi ve bu testin değerlendirilmesi ile tespit edilir.Bir yangına dayanıklılık testi doğrudan doğruya bir yakma işlemi olup, en basit şekilde, bir kapı numunesinin uygun destekleme yapısına monte edilerek test edilmesi olarak açıklanabilir.

Q-MARK BELGELENDİRME NEDİR?

Her geçen gün, proje firmaları, mimarlar, müteahhitler ve son kullanıcılar özellikleri test edilmiş ve belgelendirilmiş ürünleri talep etmektedirler. Üreticiler ise ürünlerinin bütün bu özellikleri taşıdığını iddia ederler. Ancak ürünlerin bu özellikleri taşıdığını ispatlamak için, bağımsız, tarafsız, akredite ve onaylanmış bir test ve belgelendirme kuruluşuna ihtiyaç duyulmaktadır.

Q-Mark Modeli ürün, hizmet ve montaj kalitesi spesifikasyonlarını, uluslararası, AB, ulusal, sektörel ve üretici firma standartları esas alınarak geliştirilmiş bir belgelendirme modelidir.

Pazarlama maliyetlerinizi ve etkinliğini hiç ölçtünüz mü? Yapılan araştırmalar belgeli ürün ve hizmetlerin avantajlarını göstermektedir. Tüketiciler belgeli ürünlerin diğerlerine oranla %87 daha güvenilir olduğuna inanmaktadır. Ayrıca tüketiciler belgeli ürünlerin ortalama %85 daha kaliteli olduğunu düşünürken, belgeli ürünler için tavsiye etme eğilimi, diğerlerine oranla %72 daha yüksektir. Dikkat çekici bir istatistik de tüketicilerin %75’i, bu seçkin kalite garantisine sahip ürünler için daha yüksek fiyat ödemeye hazırlar.

Q-Mark ile rekabetçi pazarlarda ürünlerinizin farklılığını ortaya koyup, bunu reklamlarınızla da daha farklı ve daha etkin kılabilirsiniz.

BM Trada yapı malzemeleri endüstrisine yönelik geniş kapsamlı test, belgelendirme ve teknik destek hizmetlerini dünyada birçok ülkede sunmaktadır. Q-Mark belgesinin gücü, onun tarafsızlığı ve bağımsızlığındadır. Hem nihai kullanıcı hem de üretici nezdinde ürünün güvenilirliği, bağımsız, tarafsız ve akredite bir kuruluş tarafından test edilmiş ve belgelendirilmiş olması büyük önem taşımaktadır.

Q-Mark programı gereği, kuruluşun ilgili standartlara ve fabrika üretim kontrolü sistemi şartlarına uygunluğunu teyit etmek amacıyla denetim yapılmaktadır. Ayrıca sistemin sürekliliği ve doğrulanması gözetim denetimleriyle sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi için: www.bmtrada.com.tr