CTR Uluslararası Belgelendirme ve Denetim Ltd. Şti.

Kurum Adı
CTR Uluslararası Belgelendirme ve Denetim Ltd. Şti.
Yetkili Adı Soyadı

Süleyman ELİVAR

Telefon

0-(312)-397-8200

Faks

0-(312)-397-8210

Web Adresi
Adres

Anadolu Bulvarı ATB İş Merkezi G Blok No: 160 Macunköy, Yenimahalle / ANKARA

ctr
Faaliyetlerimiz

CTR Uluslararası Belgelendirme ve Denetim Ltd. Şti., bağımsız ve tarafsız özel bir belgelendirme kuruluşudur. 90’lı yılların başından bu yana sektörün içinde olan ekibimizin deneyimleri bir araya getirilerek 2005 yılında kurulmuştur. Uygunluk Değerlendirmesi Derneği (UDDER) üyesi olan CTR, Ankara ve İstanbul’daki ofislerinde faaliyetlerini güven ve değer yaratma üzerine kurulu bir hizmet anlayışıyla sürdürmektedir. Faaliyet alanlarımız;

Sistem Belgelendirme
Kuruluşumuz; ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 22000, ISO 10002, ISO 20000, ISO 20252, ISO 22301, ISO 27001, ISO 28000, ISO 50001, ISO 13485, ISO 45001, CE İşareti ve Helal Gıda konularında denetim ve belgelendirme hizmetleri sunmaktadır. Bu alanda, güvenilir ve hızlı hizmet anlayışını benimsemiş öncü kuruluşlardan biri olan CTR, Türkiye genelinde farklı sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerine sertifikasyon hizmeti götürmektedir.

CTR, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK)’ndan akredite bir belgelendirme kuruluşudur. Bu sayede sertifikalarımız, karşılıklı tanınma anlaşmaları çerçevesinde tüm dünyada geçerlidir. Kuruluşumuz aynı zamanda dünya çapında yaklaşık 30 ülkede faaliyet gösteren, İsviçre’nin köklü belgelendirme kuruluşlarından QS Zürich AG’nin Türkiye operasyonlarını yürütmektedir. Ayrıca Helal Derneği üyesi olan CTR, Helal Gıda Sertifikasyonu konusunda güvenilir hizmetin adresi konumundadır.

Tarımsal Ürün Belgelendirme
CTR, tarımsal ürün belgelendirme alanında yeniliklerin öncüsüdür. Kuruluşumuz, üretici sayısı, ürün ve coğrafi dağılım olarak bu alanda en fazla ve en yaygın sertifikasyon hizmeti veren kuruluş konumundadır. İyi Tarım Uygulamaları konusunda, bitkisel üretim, hayvansal üretim ve su ürünleri yetiştiriciliğinin kapsadığı tüm alanlarda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca yetkilendirilen Türkiye’nin ilk sertifikasyon kuruluşu olmasının yanı sıra TÜRKAK’tan bu alanda akredite olan ilk kuruluştur.

Organik tarım alanında da yetki ve akreditasyonu bulunan CTR, bu alanda da sektörün ihtiyacı olan titiz ve güvenilir sertifikasyon hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca dünyada söz sahibi olan Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu (IFOAM)’nun da üyesidir.

Personel Belgelendirme
CTR Mesleki Yeterlilik Merkezi, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) onayı ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) akreditasyonu ile mesleki yeterlilik belgelendirme ve sınav faaliyetleri yürütmek üzere kurulmuştur. Kuruluşumuz, 22.06.2017 tarihinde AB-0141-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 16.10.2017 tarihinde YB-0097 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır. CTR Mesleki Yeterlilik Merkezi’nin yetkili belgelendirme kuruluşu olarak sınav ve belgelendirme yapacağı meslekler:

1- Ahşap Kalıpçı (Seviye 3)
2- Alçı Levha Uygulayıcısı (Seviye 3)
3- Alçı Sıva Uygulayıcısı (Seviye 3)
4- Betonarme Demircisi (Seviye 3)
5- Duvarcı (Seviye 3)
6- Isı Yalıtımcısı (Seviye 3)
7- İnşaat Boyacısı (Seviye 3)
8- İnşaat İşçisi (Seviye 2)
9- İskele Kurulum Elemanı (Seviye 3)
10- PVC Doğrama Montajcısı (Seviye 3)
11- Seramik Karo Kaplamacısı (Seviye 3)
12- Sıvacı (Seviye 3)

Eğitim Hizmetleri
Eğitim bölümümüz bünyesinde, IRCA onaylı baş denetçi eğitimleri, ISO standartları temel ve iç tetkikçi eğitimleri, laboratuvar yönetimi ve akreditasyon eğitimleri ile kurumsal ve kişisel gelişim eğitimleri düzenlenmektedir. Bütün bu eğitimler, müşteri beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda, etkin ve etkili eğitim programlarımızla genel katılıma açık ve kurum içi olarak düzenlenebilmektedir. Aynı zamanda talepler doğrultusunda ihtiyaç analizleri yaparak özel eğitim programları tasarlamakta ve bu sayede müşterilerimizin gelişimlerine gerçek katkılar sağlamayı hedeflemekteyiz.

Müşavirlik Hizmetleri
İş deneyim belgeleri konusundaki faaliyetlerimiz CTR Müşavirlik adıyla yürütülmektedir. Kuruluşumuz inşaat firmalarına, sektörde 25 yılı aşan bilgi ve tecrübesiyle, güven üzerine kurulu, benzersiz bir yaklaşım ile hizmet sunmaktadır. Bu anlayış sayesinde CTR, farklı iş kapasitesi ve çeşitliliğine sahip birçok seçkin inşaat firması için tercih edilen bir çözüm ortağıdır.

Güncelleme Tarihi: 16.10.2017